Company Logo

Vítejte na oficiálních stránkách Rychvaldského spolku šachového 1945.

Srdečně zveme všechny příznivce této královské hry z Rychvaldu a okolí na naše pravidelné tréninky, které se konají každý pátek od 17 hodin v Domě kultury Rychvald na Náměstí Míru.

Mladé zájemce o šachy zveme do našeho kroužku pro mládež, který probíhá po celý školní rok vždy v pátek od 15 hod. v Domě dětí a mládeže Rychvald.


Přihlášení

Facebook RSŠ 1945

google-plus

Aktuality

Rozhovor s naším předsedou

Předseda OS Rychvald Bohdan AdamčíkU příležitosti 70 let organizovaného šachu v Rychvaldě poskytl náš předseda Bohdan Adamčík rozhovor pro rychvaldský měsíčník Rychvaldský zpravodaj.

Přepis tohoto rozhovoru včetně odkazu na tento časopis (číslo 7/2015, str. 6-7) Vám přinášíme v tomto článku.

Rychvaldští šachisté bojují až do konce každé partie, proto jsou tady už 70 let, říká v rozhovoru pro Rychvaldský zpravodaj předseda Rychvaldského šachového oddílu Bohdan Adamčík. I když to šachisté nemají lehké, aktuálně rozšiřují členskou základnu a od nové sezony vytvoří čtvrté družstvo, což ve srovnatelně velkých městech v regionu nemá obdoby. Rychvaldský šach navíc letos slaví 70 let.

Naše tréninky

Trénink s GM Cvekem10. října jsem měli trénink s GM Robertem Cvekem. Potrénovali jsme, o týden později se rozdaly materiály na téma "Jak vyhrát vyhranou partii?", naše celkem problematická stránka. V trénincích s GM Cvekem budeme pokračovat, kombinace tříhodinového tréninku s reprezentantem republiky a renomovaným trenérem by nás měla posunout vpřed, tedy snad...

Mimo tyto tréninky občas trénuji já, jako předseda. Přes projektor ukazuji na mnou zvolené téma nějaké pozice, rozebírám to, ukazuji, co a jak hodnotili různí komentátoři a trenéři v knihách a pak to předvádím, já si s tím celkem pohraju cca týden a pak to klukům ukážu.

Úsměvná historka z mého posledního tréninku

Mimo jiné jsem ukazoval i partii Karpov - Kasparov ze druhého zápasu K-K (je to konkrétně 16.partie) s pochybným tahem 11. ... Sc5, který např. Polugajevskij ve své knize "V sicilijanskich labyrintach" podrobil analýze a ptá se v roce 1990, jestlipak věděl o chybném tahu Garry Kimovič. Ten po 20 letech ve své knize "Nelítostný boj" přiznává, že i s celým svým týmem přehledli tuto variantu. I Polugajevkij i Garry Kimovič ukazují, jak Anatolij Jevgenijevič za půl roku našel (nebo jeho tým ....) správné pokračování a zahrál jej na nějakém turnaji v Bruselu a pěšce z gambitové varianty udržel.
A co se stalo na našem tréninku (pouze šachovnice z Fritze bez motoru i bez notace): Ukazuji, jak Anatolij Jevgenijevič hraje v Bruselu 12. Se3, soupeř odpovídá 12. .... Sxe3, ale nedobírá na e3, ale ..... , Láďa Barteček si nasazuje brýle a říká "D na a4 šach a je to!!!!".

A teď už víte, proč Anatolij Jevgenijevič nevyhrál s Garry Kimovičem. Neměl v týmu Láďu Bartečka. My ho máme a tak říznem skoro každého ...... možná i Garry Kimoviče.

Začíná sezóna 2013/2014

Začátek šachové sezóny 2013/2014 se neúprosně blíží. V sekci soutěže naleznete rozpis zápasů jednotlivých družstev OS Rychvald, stejně jako soupisky hráčů.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.

„Vhodnou základnou pro manželství je oboustranné nepochopení.“ Oscar Wilde