Company Logo

Vítejte na oficiálních stránkách Rychvaldského spolku šachového 1945.

Srdečně zveme všechny příznivce této královské hry z Rychvaldu a okolí na naše pravidelné tréninky, které se konají každý pátek od 17 hodin v Domě kultury Rychvald na Náměstí Míru.

Mladé zájemce o šachy zveme do našeho kroužku pro mládež, který probíhá po celý školní rok vždy v pátek od 15 hod. v Domě dětí a mládeže Rychvald.


Přihlášení

Facebook RSŠ 1945

google-plus

Historie šachu v Rychvaldě

Začátek historie organizovaného šachu v Rychvaldě je datován k listopadu 1945, kdy vzniká samostatný šachový oddíl v Rychvaldě, který nachází svou klubovnu v Kulturním domě na Václavu. V roce 1952 je šachový oddíl připojen k TJ Baník Rychvald Václav. V roce 1994 odcházejí šachisté ze šachového oddílu TJ Baník Rychvald do nově vzniklé čtvrté tělovýchovné jednoty v Rychvaldě, do Občanského sdružení Rychvaldský šachový oddíl.

Rychvaldský šach se po celou dobu své existence nachází ve špičce družstev okresu Karviná a dlouhou dobu hraje "A" družstvo v krajském přeboru a "B" družstvo v okresním přeboru. V roce 1974 dochází k sestupu z krajského přeboru a odchodu předních hráčů. V dalších letech již existuje jen jedno družstvo, které dokonce sestoupí z okresního přeboru do okresní soutěže. V roce 1985 však toto družstvo vybojuje v baráži postup zpět do okresního přeboru, kde působí do roku 1994 pod hlavičkou TJ Baník Rychvald.

V září roku 1994 vzniká Občanské sdružení Rychvaldský šachový oddíl, kam přecházejí všichni rychvaldští šachisté, a které si klade za úkol uspokojit rostoucí sportovní ambice rychvaldských šachistů. V sezóně 1995-96 dochází ke vzniku "B" družstva, v sezóně 1996-97 postupuje po 23 letech "A" družstvo do oblastní soutěže, která nahradila ve struktuře soutěží Moravskoslezského šachového svazu krajský přebor a "B" družstvo postupuje po dvou letech z okresní soutěže do okresního přeboru. V sezóně 1996-97 se soutěže poprvé v historii rychvaldského šachu učaství i třetí rychvaldské "C" družstvo v okresní soutěži a konečně v sezóně 2003-04 nastupuje i čtvrté "D" družstvo složené především z členů kroužku pro mládež. V sezóně 2003-04 rovněž opět postupuje "A" družstvo do krajské soutěže a "C" družstvo poprvé v historii do okresního přeboru.

Po odchodu některých hráčů jsme snížili počet družstev, která Rychvald reprezentují, na tři. V současnosti "A" družstvo hraje krajskou soutěž, "B" družstvo okresní přebor a "C" družstvo, v němž především dostávají příležitost naši odchovanci z kroužku pro mládež, hraje okresní soutěž.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.