Company Logo

Vítejte na oficiálních stránkách Rychvaldského spolku šachového 1945.

Srdečně zveme všechny příznivce této královské hry z Rychvaldu a okolí na naše pravidelné tréninky, které se konají každý pátek od 17 hodin v Domě kultury Rychvald na Náměstí Míru.

Mladé zájemce o šachy zveme do našeho kroužku pro mládež, který probíhá po celý školní rok vždy v pátek od 15 hod. v Domě dětí a mládeže Rychvald.


Přihlášení

Facebook RSŠ 1945

google-plus

Michálkovický koníček 2019

08 Vítězové turnaje s diplomyRychvaldský spolek šachový 1945 ve spolupráci s úřadem městského obvodu Michálkovice uspořádal v sobotu 9. března další ročník turnaje v bleskovém šachu „Michálkovický koníček“, kterým si ostravští šachisté připomínají historii odborářského šachu.

Letos turnaj přilákal celkem 20 šachistů. Líté šachové boje na rozdíl od loňského roku proběhy v sále nové rekonstruované hasičské zbrojnice.

Turnaj se hrál švýcarským systémem na 9 kol s tempem 2x10 minut na partii a řídil jej opět RNDr. Ladislav Sýkora z šachového klubu z Veselí nad Lužnicí. Turnaje se zúčastnilo 20 hráčů a opět se představili zahraniční hosté z Polské republiky. Bezproblémový průběh turnaje nenarušil ani výpadek proudu v posledním kole. Již podruhé vítězství obhájil Andrzej Cudnik z Rybniku a potřetí si tedy odvezl putovní trofej v podobě sošky šachového koníčka. Druhé místo vybojoval odchovanec rychvaldského šachu Matouš Sikora. Přes zaneprázdnění řízením turnaje podal velmi dobrý výkon ředitel, který skončil na bronzovém stupínku. Kompletní výsledky jsou uvedeny v přiložené tabulce. Hráči ocenili výborné podmínky k šachové hře a rovněž i skvělé pikantní klobásky zakoupené v místní prodejně uzenin.

Břetislav Crha, ředitel turnaje, Rychvaldský spolek šachový 1945  
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.

„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde