Company Logo

Vítejte na oficiálních stránkách Rychvaldského spolku šachového 1945.

Srdečně zveme všechny příznivce této královské hry z Rychvaldu a okolí na naše pravidelné tréninky, které se konají každý pátek od 17 hodin v Domě kultury Rychvald na Náměstí Míru.

Mladé zájemce o šachy zveme do našeho kroužku pro mládež, který probíhá po celý školní rok vždy v pátek od 15 hod. v Domě dětí a mládeže Rychvald.


Přihlášení

Facebook RSŠ 1945

google-plus

Simultánka s velmistrem Cvekem 2018

cvekTradičně první akcí Rychvaldského šachového léta byla již po patnácté simultánka se šachovým velmistrem a českým reprezentantem Robertem Cvekem. Sešel se rekordní počet 28 šachistů, a to pro tři již nezbyly stoly a šachovnice. Mezi registrovanými šachisty vedle mládeže, neregistrovaných a našich rychvaldských šachistů si přišel zahrát třeba starosta Bohumína Petr Vícha.  Co říci ke sportovnímu výsledku? Velký počet  hráčů se projevil  a z obvyklých dvou tří remíz a cca dvaceti proher se letos vyklubal výsledek GM R. Cvek – Rychvaldští šachisté 18:10. Vybojovali  jsme  i dvě výhry, kdy vítězství slavili bohumínský talent Vojtěch Šrámek a předseda našeho spolku Bohdan Adamčík. Dalších 16 šachistů remizovalo a deset odešlo poražených.

Náš Rychvaldský spolek šachový 1945 se zaměřuje mimo práci s mládeží a samotný sportovní šach (jak v soutěžích družstev, tak v turnajích jednotlivců) také na pořádání akcí pro veřejnost a popularizaci šachu. Pořádáme mezinárodní turnaj Slezský open a ve spolupráci s TJ Sokol akce Rychvaldského šachového léta pro zájemce z řad veřejnosti.  Podmínky pro hraní nabízíme nadstandartní (krásný hrací materiál, moderní digitální hodiny, umístění odměňujeme mnoha cenami, podáváme malé občerstvení. vstupné na naše akce není)Proto nás velmi mrzí chování některých „šachistů“ z řad neregistrovaných, kteří si i přes svůj věk patrně spletli šachy s kopanou či s pobytem v restauračním zařízení a přes několikeré napomínání z řad pořadatelů i samotného GM Cveka neustále hlasitě komentovali dění na šachovnici, telefonovali a rušili nejen ostatní kolegy šachisty, ale především  samotného hlavního aktéra simultánní produkce pana Roberta Cveka. Doufáme, že další ročník proběhne v souladu s pravidly šachové etiky a že bude pro všechny účastníky hodnotným sportovním zážitkem. I přes tento drobný nešvar í byla  letošní šachová simultánka v rámci Rychvaldského šachového léta úspěšnou akcí.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.