Company Logo

Vítejte na oficiálních stránkách Rychvaldského spolku šachového 1945.

Srdečně zveme všechny příznivce této královské hry z Rychvaldu a okolí na naše pravidelné tréninky, které se konají každý pátek od 17 hodin v Domě kultury Rychvald na Náměstí Míru.

Mladé zájemce o šachy zveme do našeho kroužku pro mládež, který probíhá po celý školní rok vždy v pátek od 15 hod. v Domě dětí a mládeže Rychvald.


Přihlášení

Facebook RSŠ 1945

google-plus

Bartečkův memoriál 2017

1709 barteckuv memorial

Rychvaldský spolek šachový 1945 uspořádal předposlední zářijovou neděli turnaj v bleskovém šachu pojatý jako vzpomínku na rychvaldské šachové osobnosti minulosti, především na zakladatele rychvaldského šachového hnutí pana Josefa Bartečka. Turnaj se koná již mnoho let v bleskovém tempu 5 minut. Dávné tempo, kdy při masové účasti nebylo tolik šachových hodin a hrálo se na diktát „bílý táhne teď, černý táhne teď“ po 5 vteřinách, již zavál čas (naštěstí).

Letošního 56. ročníku se zúčastnil slušný počet 19 současných i bývalých rychvaldských hráčů od nejmladších nadějí po skutečné šachové kmety. V překrásném sále kulturního domu se od prvních kol rozhořel neúprosný boj, ze kterého nakonec jako suverénní neporažený vítěz vyšel hráč A týmu Andrzej Cudnik. Zaskvěl se rovněž bývalý rychvaldský matador Karel Cyroň, který obsadil druhé místo. Bronz si odnesl rodilý „blicař“ Petr Brezík. Potěšili mladí hráči, kteří dokázali posbírat slušnou řádku bodů - Mrázek 7 bodů, Brückmann 6 bodíků.

Turnaj, který tradičně otevírá novou šachovou sezonu, se vydařil a tak nezbývá, než se těšit na jeho další ročník.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.