Company Logo

Vítejte na oficiálních stránkách Rychvaldského spolku šachového 1945.

Srdečně zveme všechny příznivce této královské hry z Rychvaldu a okolí na naše pravidelné tréninky, které se konají každý pátek od 17 hodin v Domě kultury Rychvald na Náměstí Míru.

Mladé zájemce o šachy zveme do našeho kroužku pro mládež, který probíhá po celý školní rok vždy v pátek od 15 hod. v Domě dětí a mládeže Rychvald.


Přihlášení

Facebook RSŠ 1945

google-plus

Memoriál Karla Traxlera 2017

1706 traxleruv memorialPo roce se opět šachisté našeho spolku zúčastnili velmi zajímavého šachové podniku totiž 10. ročníku turnaje v rapid šachu v malebném jihočeském Veselí nad Lužnicí. K uctění památky pátera Karla Traxlera v 1. kole na všech šachovnicích hra začíná z pozice po 4. tahu černého v nejostřejší variantě hry dvou jezdců v obraně – Traxlerově útoku: 1.e4 e5 2.Jf3 Jc6 3.Sc4 Jf6 4.Jg5 Sc5!?

Již samotná cesta vlakem byla záživná, v Praze nám ujel před nosem spoj, vzápětí na hlavním nádraží proběhl požární poplach a další spoj nabral více než hodinové zpoždění....

Přes všechny potíže jsme nakonec opět mohli užít pohostinství ředitele turnaje a našeho kamaráda a jeho rodiny a začít se věnovat studiu příslušných variant.

Samotný turnaj byl zahájen slavnostním odhalením lavičky s šachovým stolečkem s šachovnicí na břehu Lužnice, na níž (na té šachovnici) je v šachové anotaci vyvedena slavná partie Reinisch - Traxler z roku 1890. Nezbývá než veselským šachistům složit za tento čin poklonu.

7 kolového turnaje hraného tempem 2x25 minut se zúčastnilo 51 šachistů. Velmi solidní výkon podal zejména Tomáš Hanák, který s 5 body obsadil celkově 8. místo. Neztratil se ani Petr Brezík, když vybojoval 4 body a obsadil 18. příčku. Já jsem uhrál obligátních 50%, což není k chlubení...

Jako bonus pár partií komentovaných Tomášem Hanákem

 

() - ()

Datum, místo: ,

Utkání:

Kolo:

 Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.