Srdečně zveme všechny příznivce této královské hry z Rychvaldu a okolí na naše pravidelné tréninky, které se konají každý pátek od 17 hodin v Domě kultury Rychvald na Náměstí Míru.

Mladé zájemce o šachy zveme do našeho kroužku pro mládež, který probíhá po celý školní rok vždy v pátek od 15 hod. v Domě dětí a mládeže Rychvald.

Přihlášení

Facebook RSŠ 1945

google-plus

Slezský Open 2017

1702 slezsky openRychvaldský spolek šachový 1945 uspořádal v KD Rychvald v sobotu 4.2.2017 šestý ročník mezinárodního šachového turnaje v rapid šachu, který se opět konal jako součást druhého největšího šachového festivalu v ČR Ostravský Koník. Turnaje se zúčastnilo 95 šachistů, což je skoro o 20 více než před dvěmi lety. V devítikolovém turnaji zvítězil Sergej Vesselovskij hájící barvy Beskydské šachové školy.

Vedle vítězů v hlavním turnaji se podělili šachisté o dalších 14 cen dle svého ELO ratingu, kdy je hodnocen např. nejlepší hráč do ELO 1600, který se umístil celkově třeba až na 35. místě, ale do výše jeho ratingu nebyl nikdo lepší. A tak se stalo, že sourozenci Cieslakovi vysbírali co se dalo. Nejmladší Jessika vyhrála cenu pro nejlepšího žáka a nejlepší ELO do 1400, nejstarší Patrik nejlepší ELO do 2000 a nejlepší byla ze sourozenců prostřední Wiktoria, hrající za rychvalské béčko, vyhrála cenu pro nejlepší juniorku, nejlepší ženu, nejlepší ELO do 1900 a mezi velmistry a mezinárodními mistry si sáhla osmým místem i na cenu z hlavního turnaje.

Ale i v dalších kategoriích domácí nezůstali bez cen a tak svou kategorii ELO do 1800 vyhrál Tomáš Hanák a ELO do 1700 vyhrál Břetislav Crha.

O turnaji se psalo v obsáhlém článku na šachovém serveru NSS.cz, snad závěrečná citace napoví, v jaké se hrálo atmosféře: "Abych to uzavřel... Hezké prostředí, příjemní lidé, dobrá organizace a dobrý turnaj. Skvělá práce nejen rychvaldského Bohdana Adamčíka a jeho týmu, rozhodčího Davida Šimona, ale i Marka Jelínka (ředitel Ostravského Koníka a Rapid Tour) a všech pomocníků. Nezbývá, než poděkovat".

Turnaj se uskutečnil díky podpoře města Rychvald.

Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.