Company Logo

Vítejte na oficiálních stránkách Rychvaldského spolku šachového 1945.

Srdečně zveme všechny příznivce této královské hry z Rychvaldu a okolí na naše pravidelné tréninky, které se konají každý pátek od 17 hodin v Domě kultury Rychvald na Náměstí Míru.

Mladé zájemce o šachy zveme do našeho kroužku pro mládež, který probíhá po celý školní rok vždy v pátek od 15 hod. v Domě dětí a mládeže Rychvald.


Přihlášení

Facebook RSŠ 1945

google-plus

DAFO CUP 2015 aneb oslavná óda na předsedu

Když jsem se přišel včera podívat na tradiční předvánoční pivně-blicací turnaj, tak padla i řeč na proběhlý DAFO CUP z minulé soboty a o tom, že ještě nemáme o tomto turnaji žádný článeček na našem webu. Bohdan Adamčík skromně prohlásil, že čeká, až někdo jiný vytvoří oslavnou ódu na jeho jméno. Tak tak činím :-)

Ale pěkně popořádku. V sobotu 12.12. se v Dolní Lutyni konal první ročník poměrně štědře dotovaného rapid turnaje, který pořádá šachový klub z Orlové a hlavním sponzorem je výrobce koření firma DAFO. Zajímavé peněžní odměny přilákaly na startovní pole celkem 15 titulovaných hráčů včetně dvou velmistrů. Místní kulturní dům byl plný - celkem 144 účastníků včetně 11 hráčů rychvaldského klubu.

Na turnaj jsme přivezli i (takřka) kompletní šachový kroužek, chyběl pouze Jirka, který měl "pěvěcké" povinnosti v souboru Permoník. Na turnaji bylo omladiny víc než dost, a tak měli kluci možnost si dobře zahrát i se svými vrstevníky. Na konci turnaje vypadali všichni velmi spokojeně, dobře se pobavili a uhráli i celkem slušný výsledek (3 resp. 2 bodíky).

Ještě před začátkem jsme šachově neznalým rodičům našich svěřenců vysvětlovali pravidla nasazování a pomocných hodnocení ve "švýcarských" turnajích. Bohdan mimo jiné připomněl, že nasazení v prvním kole proti slabému hráči může ovlivnit celý turnaj a srazit pomocné hodnocení. S radostí jsem mu záhy oznámil, že toho se tentokrát bát nemusí. V prvním kole hraje proti turnajové jedničce velmistru Kislinskému.

Jednotlivé partie asi nemá smysl komentovat, pouze řeknu, že turnaj probíhal bez problémů a v poměrně svižném tempu. Bufet byl slušně zásobený a každý účastník navíc dostal klobásu od vyhlášeného místního řezníka pana Wojtase. 

Výsledkově z našich hráčů (kteří se pohybovali okolo 50ti procent) vybočil pouze dobře hrající Bohdan Adamčík, který získal 5,5 bodů a skončil celkově na krásném 37. místě. Jeho performace (1926) bylo v turnaji 250 bodů nad jeho aktuálním ratingem. Jako třešničku na dortu navíc získal cenu za nejlepšího hráče do ELO 1700. Na začátku jsem slíbil oslavnou ódu. Bohužel na básně příliš nejsem, to spíš má žena. Snad našemu předsedovi, který svou peněžitou výhru kolegiálně přeměnil v plzeňskou minerálku do předvánočního turnaje, postačí prosté BRAVO!!!
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.