Company Logo

Vítejte na oficiálních stránkách Rychvaldského spolku šachového 1945.

Srdečně zveme všechny příznivce této královské hry z Rychvaldu a okolí na naše pravidelné tréninky, které se konají každý pátek od 17 hodin v Domě kultury Rychvald na Náměstí Míru.

Mladé zájemce o šachy zveme do našeho kroužku pro mládež, který probíhá po celý školní rok vždy v pátek od 15 hod. v Domě dětí a mládeže Rychvald.


Přihlášení

Facebook RSŠ 1945

google-plus

OP 18/19: Těžká porážka na úvod

V prvém kole okresního přeboru sezóny 2018/2019 naše béčko přicestovalo k zápasu do nedalekého Havířova k zápasu s tradičním rivalem Slovanem. Soupiska jeho B týmu vykazuje průměrné ELO bez jednoho bodu 2000, což vzbuzuje značný respekt, zvláště když z naší základní sestavy chyběli dva hráči.

I sestava domácích byla ovšem slabší a tak jsem očekával docela vyrovnaný zápas. Skutečnost však byla poněkud jiná…

Jako první skončila má partie, když jsem ve vyrovnané pozici akceptoval soupeřovu nabídku na remíz. Soupeř předtím ovšem nevyužil možnosti získat pěšce, když se trochu obával následné aktivity mých věží, jak se po partii svěřil. Ovšem pěšec navíc a dvojice střelců v poměrně otevřené pozici by mu dávaly k vítězství v této partii dobré předpoklady.

Na prvních dvou šachovnicích své pozice drželi Tomáš i Láďa a udrželi je až do dohody na remízy. Velmi dobře zahrál Karel, když nepřesnosti v zahájení soupeře přetavil nakonec v celý bod. Tím však výčet aktiv našeho týmu končí. Na třetí šachovnici sice Petr odrazil útok soupeře a připravil si dle mého soudu lepší postavení figur pro konečné vítězství, ale fatálním přehmatem svou šanci nevyužil a partii ztratil.

Na páté šachovnici je Bohdan svým soupeřem postupně přehrán a ve věžové koncovce s trojnásobným pěšcovým deficitem se vzdává. Vedle hrající Drahuš tradičně se zahájení vybudoval solidní pozici, ale někde ji pokazil a přišel o materiál. Nejdéle vzdoroval Zdeněk na poslední šachovnici, se slabším materiálem sice hrozil útokem na krále po volném sloupci a na poslední řadě, ale soupeř měl k matovému útoku daleko blíže a bez problému jej zrealizoval.

Náš B tým tak celkově prohrál 5½ : 2½ a po prvním kole klesl na dno tabulky. Máme se tedy odkud odrazit.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.