Company Logo

Vítejte na oficiálních stránkách Rychvaldského spolku šachového 1945.

Srdečně zveme všechny příznivce této královské hry z Rychvaldu a okolí na naše pravidelné tréninky, které se konají každý pátek od 17 hodin v Domě kultury Rychvald na Náměstí Míru.

Mladé zájemce o šachy zveme do našeho kroužku pro mládež, který probíhá po celý školní rok vždy v pátek od 15 hod. v Domě dětí a mládeže Rychvald.


Přihlášení

Facebook RSŠ 1945

google-plus

KS 17/18: Béčko na porážku do Vendryně

Los našemu Béčku přichystal v předposledním kole krajské soutěže výjezd do Vendryně. Sestava se skládala těžce a omluvenky kapitánovi přicházely jedna za druhou. Vzhledem k naší zdecimované sestavě tedy bylo o výsledku prakticky rozhodnuto už předem. Díky prvnímu místu Céčka v okresním přeboru se už ale případného sestupu bát nemusíme a jeli jsme tedy na zápas celkem v klidu...

Já jsem už předem hlásil, že mám v sobotu před zápasem oslavu kulatin, a že hrát nemůžu a nechci. Vzhledem k množství omluvenek jsem se ale na zápas vydat nakonec musel. Úsměvy na tvářích Radima a Tomáše, když jsem pobledlý vystoupil v Rychvaldě z autobusu byly všeříkající. Asi to nebyl zrovna pěkný pohled :)

Vydali jsme na dlouhou cestu do daleké Vendyně - vzhledem ke svému stavu jsem raději navigaci svěřil do rukou svého mobilu a kochal jsem se jako spolujezdec výhledy na zasněžené vrcholky Beskyd v čele s Javorovým s bělavým zamrzlým vysílačem. Ve Vendryni jsme kupodivu rychle našli hrací místnost a domácí nás přivítali velmi srdečně. Po vlastní ose dorazil Petr Kunz a mohli jsme začít. Hned zkraje jsem se svěřil svému soupeři se svým včerejším večerním programem a nabídl hned remízu. Naštěstí Andrzej Kwasek byl uznalý a měl pro mé problémy pochopení a remízu velkoryse přijal. Mohli jsme se tedy společně přesunout do blicacího ráje dole v restauraci u krbu. Ostatní se zatím pustili do lítého boje.

Partie se vyvíjely všechny zajímavě a v některých chvílích se dokonce zdálo, že bychom možná mohli uhrát i celkovou remízu 4:4. Matouš na první měl černé a jeho partie nijak nevybočila z rovnováhy. Roman Walica přistoupil na Matoušovu nabídku remízy ve chvíli, kdy Matouš udělal drobnou chybu, takže zisk pro nás. Radim má v té době pěšce víc proti René Knoppovi a zle mu zatápí. Komplikovaná pozice se objevuje na 2. šachovnici v boji mezi Patrykem a F. Krausem. Dívám se na pozici, ale nejsem schopný se v ní zorientovat, figurky obou stran jsou poházené po šachovnici bez ladu a skladu a obě strany napadají nejrůznější cíle v táboře soupeře. Tomáš na 3. stojí docela dobře, ale nic konkrétního zatím k dobru nemá.

Bohužel Petr Kunz se dostal do horší pozice, když jeho soupeř získal prostorovou převahu a Petrovi se nedaří rozmotat figurky. Po pěkné oběti kvality se dostává do prohrané pozice a vzdává se. Patryk stojí asi trochu hůře a přijímá tedy nabídku remízu a o výsledku zápasu je rozhodnuto, protože už prohráváme 4½. Chvíli poté nabízí za rozhodnutého stavu remízu i Radim v pozici, kde má soupeř za pěšce nebezpečnou iniciativu.

V poslední partii nabízí Milan Kukuczka Tomášovi remízu, ale Tomáš si chce zajímavou koncovku zahrát a odmítá. Vypadá to, že se bude hrát dlouho, tak opět nacházíme útočiště dole v restauraci. Oheň v krbu příjemně praská a hřeje, venku svítí sluníčko, a tak si užíváme přijemnou náladu při blicání a sledování ženského biatlonu. Rozbory partií střídají rozbory toho, že bez Gabriely Koukalové už ten biatlon není na pohled co býval a podobná moudra :)

Tomáš se zatím nahoře potí poté, co ztrácí pěšce, když už v časové tísni špatně spočítal variantu. Teď už na výhru hraje jeho soupeř a nakonec opravdu vítězí. Zápas tedy končí naší prohrou 2:6. Loučíme se srdečně s domácími hráči a vydáváme se za vidinou nedělního oběda domů.

 

 TJ Vendryně6 - 2Rychvaldský SŠ 1945 B
1 Walica Roman 2046 ½ : ½ Sikora Matouš 1959
2 Kraus František 1993 ½ : ½ Cieslak Patrycjusz 1980
3 Kukuczka Milan 1915 1 : 0 Hanák Tomáš 1859
4 Knopp René 1865 ½ : ½ Kosňovský Radim 1431
5 Kwasek Andrzej 1872 ½ : ½ Brzezny Petr 1758
6 Kotas Jan 1824 1 : 0 Kunz Petr 1712
7 Heczko Rostislav 1854 1 : 0 Beran Luděk 1250
8 Hudziec Bronislav 1773 1 : 0 Kuzňarský Ludvík 1658Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.