Company Logo

Vítejte na oficiálních stránkách Rychvaldského spolku šachového 1945.

Srdečně zveme všechny příznivce této královské hry z Rychvaldu a okolí na naše pravidelné tréninky, které se konají každý pátek od 17 hodin v Domě kultury Rychvald na Náměstí Míru.

Mladé zájemce o šachy zveme do našeho kroužku pro mládež, který probíhá po celý školní rok vždy v pátek od 15 hod. v Domě dětí a mládeže Rychvald.


Přihlášení

Facebook RSŠ 1945

google-plus

To nebylo možné ....

Už jsem zažil hodně, ale to, jak jsme došli k remíze v Těrlicku, jsem asi nezažil .... Nejdřív Láďa zajistí 1/2 bodu se silným Tomášem Martinákem, hned na to v divokém drakovi vykombinuju výhru ve 23 tazích. Po prohlídnutí ostatních šachovnic se mi líbil Petr Brzezny a dobře vypadal i Karel Šejda bílými na šesté. Mezi tím ztratil Tomáš se silným Bulawou na první a na osmé Josef Ptak další body, na třetí šachovici ještě stojí na prohru Petr Brezík.

Na páté Drahuš vyrobil tento sklad: Kg8, pěšec h7, Jg7 a, světe, div se, na h8 dáma!!!! A tak nějak se nedařilo, už se hraje jen na páté a na šesté, prohráváme 3,5 ku 2,5 (Petr Brzezny a já 1, Láďa 1/2), Drahuš prohraný, Karel vyhraný, tak celkem chcípnem 4,5 : 3,5. No, co se dá dělat. Mezi tím však Drahuš vstal z mrtvých, za vydatné pomoci svého soupeře, a vyhrává, tak vyhrajem celý zápas!!! No kde pak! Karel ma tři pěšce spojené f,g a h a opačné střelce, ale přehodí tahy nebo nepozornost a nechá si pěšce vzít střelcem = oběť, a kdyby dobral, tak je pat. Chlapci tam ještě něco potahují, ale to u už sedím v autě a s Láďou se bavíme, jestli ještě někdy budeme u zápasu překvapeni. Ano, budeme! Partie rychvaldských šachistů jsou totiž plné překvapení !!!!
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.